Lanové centrum

Lanové centrum prochází v současné době rekonstrukcí, o dostupnosti programů se prosím předem informujte telefonicky či e-mailem, děkujeme za pochopení.

Lanové centrum

Lanové centrum PROUD – Harrachov se nachází v Krkonošském národním parku na soutoku řeky Jizery s Mumlavou. Areál se rozkládá na ploše cca 5.500 m2 a celý je situován čistě v přírodě. Při programu Vás tedy nebude nic rozptylovat a vy si tak budete moci intenzivně vychutnat jedinečné zážitky.

Centrum bylo otevřeno v létě 2003.

Zázemí

Samozřejmostí našeho lanového centra je vkusné a praktické zázemí.
K dispozici Vám jsou dvě ohniště s posezením, dva dřevěné altánky vhodné pro Vaši skupinu v případě nepřízni počasí. Dále můžete v lanovém centru využít naši suchou toaletu s vyřezaným srdíčkem na dveřích. V letě se lze osvěžit v řece Jizeře, která je pouhých 10 metrů od areálu.

Co vás čeká

Areál nízkých překážek (individuální i týmové), tréninková stěna, několik aktivit zvaných „problem solving“, dále pak 8 individuálních a 5 týmových vysokých překážek (výška od 4 do 11 metrů).

Nabízí originální prostředí pro nevšední dobrodružství, aktivní odpočinek, odreagování. Program uzpůsobíme Vašim představám tak, aby jste si odnesli nezapomenutelné zážitky a pocit uspokojení z překonání sama sebe.

Bezpečnost

Bezpečnost v lanovém centru je naší prioritou.
Každý program vedeme s neustálým vědomím otázky bezpečnosti klienta.
Bezpečnost vychází se standardů mezinárodní asociace ACCT (Association for Challenge Course Technology).
Veškerý horolezecký materiál používaný v Lanových centrech PROUD pochází od renomovaných výrobců a splňuje tak veškeré oborové normy (CE, U.I.A.A.).
Všichni instruktoři jsou odborně vyškolení akreditovaným kurzem „Instruktor lanových center“ a každoročně přezkušováni. Součástí kurzu je i blok první pomoci.