Lanové centrum

Lanové centrum

Lanové centrum PROUD – Harrachov se nachází v Krkonošském národním parku na soutoku řeky Jizery s Mumlavou. Areál se rozkládá na ploše cca 5.500 m2 a celý je situován čistě v přírodě. Při programu Vás tedy nebude nic rozptylovat a vy si tak budete moci intenzivně vychutnat jedinečné zážitky.

Centrum bylo otevřeno v létě 2003.

 

Zázemí

Samozřejmostí našeho lanového centra je vkusné a praktické zázemí.
K dispozici Vám jsou dvě ohniště s posezením, dva dřevěné altánky vhodné pro Vaši skupinu v případě nepřízni počasí. Dále můžete v lanovém centru využít naši suchou toaletu s vyřezaným srdíčkem na dveřích. V letě se lze osvěžit v řece Jizeře, která je pouhých 10 metrů od areálu.

 

Co vás čeká

Areál nízkých překážek (individuální i týmové), tréninková stěna, několik aktivit zvaných „problem solving“, dále pak 8 individuálních a 5 týmových vysokých překážek (výška od 4 do 11 metrů) a na závěr Krakonošova věž s vertikálními překážkami a plošinou ve výšce 12 metrů (z této plošiny vede lanovka dlouhá 80 metrů).

Nabízí originální prostředí pro nevšední dobrodružství, aktivní odpočinek, odreagování. Program uzpůsobíme Vašim představám tak, aby jste si odnesli nezapomenutelné zážitky a pocit uspokojení z překonání sama sebe.

 

Bezpečnost

Bezpečnost v lanovém centru je naší prioritou.
Každý program vedeme s neustálým vědomím otázky bezpečnosti klienta.
Bezpečnost vychází se standardů mezinárodní asociace ACCT (Association for Challenge Course Technology).
Veškerý horolezecký materiál používaný v Lanových centrech PROUD pochází od renomovaných výrobců a splňuje tak veškeré oborové normy (CE, U.I.A.A.).
Všichni instruktoři jsou odborně vyškolení akreditovaným kurzem „Instruktor lanových center“ a každoročně přezkušováni. Součástí kurzu je i blok první pomoci.